^Na górę strony

Historia przedszkola

Latem 1983r. zostało otwarte Państwowe Przedszkole nr 5 w Działdowie zatem jego historia liczy 35 lat. Położone jest ono w centrum miasta przy ulicy Karłowicza 3 z dala od ruchu i hałasu ulicznego. W parterowym, wolnostojącym budynku mieściło się 5 nowoczesnych, doskonale wyposażonych i przyjaznych dzieciom sal zabaw, do których przylegają łazienki dostosowane do wieku i wzrostu dzieci.
1

2

Pierwszym dyrektorem tej placówki została Pani Krystyna Weitz, która sprawowała tę funkcję do roku 1995.
4

ppp

Od  roku 1995 d0 2014 dyrektorem przedszkola była Pani Elżbieta Łuczak.
7
            A od roku 2014 funkcję tę pełni Pani Sylwia Agata Lipka – Pławska.
sylwia agata lipka p awska dyrektor
    Pierwsza kadra zatrudniona w przedszkolu:
5

i następna
6
     Kolejni Dyrektorzy dbali o doskonalenie Kadry przedszkola dlatego też organizowali spotkania autorskie, konferencje metodyczne i warsztaty podnoszące i rozszerzające kwalifikacje nauczycieli.
9
            Dzieci mogły bawić się i uczyć poprzez udział w teatrzykach w wykonaniu profesjonalnych aktorów, których gościły w przedszkolu, jak również podczas wycieczek do teatru w Olsztynie oraz występach muzyków zarówno uczniów ze szkoły muzycznej jak i artystów z Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej.

dsc 0776

DSC 1033

DSC 2969

Od początku istnienia przedszkola tradycją jest organizowanie corocznych spotkań z Mikołajem, Balu Karnawałowego, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka, a od ostatnich kilku lat organizowany jest Festyn Rodzinny z udziałem zaproszonych gości.

DSC 0342

DSC 0439

DSC 0833

dsc 0722

DSC 0988

Do tradycji przedszkola weszły także imprezy jak: Dzień Sportu, udział w różnych konkursach wiedzy i piosenki. Od trzech lat placówka jest organizatorem „Festiwalu tańca”.
20

21

22

47

48

DSC 0455

DSC 1824
       Ponadto placówka bierze czynny udział w różnych akcjach np. „Góra grosza”, „Pomagamy braciom mniejszym”, „Szlachetna Paczka” , „Nakrętka”itp.
DSC 1588
        Oprócz konkursów warte podkreślenia były organizowane spotkania dzieci z osobami wykonującymi ważne i interesujące zawody, np.: coroczny cykl spotkań na komendzie i w przedszkolu, dawniej z milicjantem obecnie z policjantem, spotkania ze strażakami, a także spotkania z żołnierzami, leśnikiem itp.
10

11

12

13

14

Zadbano również o ogród przedszkolny, stanęły w nim drewniane zestawy do zabaw ruchowych, piaskownice.

DSC 1818

DSC 1821

DSC 1814

Uroczyście obchodziliśmy jubileusz 20 lecia istnienia placówki.

51

52

53

Na trzydzieste urodziny otrzymaliśmy od Pana Burmistrza Bronisława Mazurkiewicza karuzelę i skałkę wspinaczkową.

W sierpniu 2017 roku otwarte zostało nowe skrzydło przedszkola, w którym mieszczą się 3 dodatkowe oddziały przedszkolne dla 75 dzieci, pokój nauczycielski, pokój do terapii logopedycznej, integracji sensorycznej oraz sala dla dzieci z deficytami rozwojowymi.
Otwarcia dokonał Pan Burmistrz Grzegorz Mrowiński, Przewodniczący Rady Miasta Romuald Remiszewski oraz Dyrektor przedszkola Pani Sylwia Agata Lipka – Pławska.
DSC 1113

DSC 1838

DSC 1840

DSC 1844

DSC 1847

DSC 1849
Przedszkole od lat oferuje dzieciom szeroką ofertę zajęć dodatkowych z których korzysta duża ilość dzieci.
Przez miniony czas-35 lat - dzieci, jak i rodzice doświadczały tu wiele wspaniałych chwil w rodzinnej atmosferze.
Obecnie pielęgnujemy te tradycje wzbogacając ofertę edukacyjną dużą dawką miłości do każdego dziecka.

Copyright © 2024. www.przedszkole5dzwo.pl Rights Reserved.